EVRENSEL YASALAR

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:162; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1593833729 1073750107 16 0 415 0;} @font-face {font-family:"Times New Roman TUR"; panose-1:2 2 6 3 5 4 5 2 3 4; mso-font-charset:162; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859921 -1073711039 9 0 511 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

SEVGİ Yasası: Başlıca yasa Sevgi yasasıdır. Sevgi, olan’ı tümüyle kabul etmektir. Sevgi izin verir. Sevgi, nasılsanız öyle olmanıza izin vermek ve aynı hakkı herkese tanımaktır. Sevgi sadece bir eylem değildir, o aynı zamanda bir varoluş halidir ve Evren’in, Tüm-Varolan’ın bir tanımıdır.

ÇEKİM Yasası : Deneyim yoluyla yaratan biri olarak, dilediğiniz şeyi yaratma konusunda tam bir özgür iradeye sahipsiniz, ve siz manyetizm işlemiyle, çekim işlemiyle yaratırsınız, ki, o Çekim Yasası denen ikinci yasadır. Çekim yasası "Benzer benzeri çeker," der. Bu, Evren’deki her şey için geçerlidir, bu düşünce için de geçerlidir. Tüm enerji, ki düşünce de enerjidir, benzer titreşimdeki şeyleri kendine çeker.

Sevgi Yasası ve Çekim Yasası fiziksel ve fiziksel-olmayan tüm dünyaları yöneten başlıca yasalardır. Bunun dışında ayrıca, bir varoluş halinden çok, şeylerin doğasını, bir eylemi ya da bir enerji akışını bildiren prensipler de vardır.

Bu prensipler, Yaradılışın Dört Prensibi’dir. Bunlar Tanrı’nın ve sizin gerçek doğanızı ,ki bu Sevgi, Sağlık-Rahatlık, Bolluk ve Yaratıcılık’tır.

SEVGİ Prensibi : Sevgi en büyük özleminizdir. Siz kabul etmeye ve izin vermeye çalışırsınız

Evren yada sizin Tanrı dediğiniz o birleştirici bilinç alanı eşitlik ve adaletle ve evrensel yasalara göre- işler. Siz özgür iradeli bir varlıksınız, ve böyle olduğunuzdan, tam bir kabul ve izin verme içinde tutulursunuz. Siz yürekten sevilirsiniz! Sınırsız bir biçimde sevildiğinizi ve kabul edildiğinizi bilerek, istediğiniz yaşamı yaratmak için Evrensel Yasaları öğrenmeye başlayabilirsiniz.

SAĞLIK VE RAHATLIK : Sağlık ve rahatlık sizin doğal varoluş halinizdir. Rahatsızlık ve hastalık kitlesel ya da bireysel inançların, ve bunlardan kaynaklanıp duygusal akışı engelleyen korkuların sonucudur. İnsanların içlerinde, derinlerde taşıdıkları asıl korku Kaynak’larından ayrı, ve yalnız oldukları korkusudur. Korkularınızın gerçek değil, sadece korku olduklarını anlayarak, kendinizi rahatsızlığın ve hastalığın asıl nedeninden kurtarabilirsiniz.

BOLLUK : Yaşamızın amaçlarından biri de yokluğu, kıtlığı ve sınırlılığı aşmaktır. Yoksunluk deneyimi belli zamanlarda belli dersleri öğrenmek bakımından değerli olabilse de, o zorunlu bir öğrenim vasıtası değildir. Yoksulluk, yoksunluk ve kıtlık doğrudan asıl korkunuzdan, Kaynağınız’dan ayrı olduğunuz korkusundan kaynaklanır. Siz kendi bolluğunuzun, zenginliğinizin kaynağısınız. Yoksunluk ve kıtlık ile ilgili inançlarınızı ortaya çıkararak, yaşamınızın, parasal özgürlük de dahil olmak üzere, her alanında bolluk yaratmaya başlayabilirsiniz.

YARATICILIK : Yaratıcılık her ruhun, her insanın özünde olan bir şeydir. Siz deneyim yapmaya itilirsiniz. Yaratıcılık ayrıca, sizin büyük bütüne hizmetinizin bir parçasıdır. Siz yaratırken, yaratımınızı gözlemleyerek kendinizi daha çok keşfersiniz. Yaratıcı olmak ruhun gerçek doğasıdır, ama birçoğunuz kendinizi ifade edebiğleceğiniz yolların hayatta belli işlerle, rollerle ve işlevlerle sınırlı olduğuna inanarak yaratıcılığınızı unutmuş bulunuyorsunuz.

Bu prensiplerin yaşamınızda ortaya çıkmalarına yardımcı olacak araçları ise şöyle tarif edebiliriz;

Mutluluğun Dört Anahtarı :

KENDİNİ TAKDİR ETME : Doğal yeteneklerinizi kabul ve tasdik etme yoluyla yaratma yeteğinizi güçlendirir.

İZİN VERME : Sevgi dolu bir hayat yaşamanın anahtarıdır.

ŞÜKRETME : Bolluğu mıknatıs gibi çekmenizi sağlar. Siz neyin üzerinde odaklanırsanız, o çoğalır.

BAĞIŞLAMA : Sağlığa ve rahatlığa götürür. Eğer rahatsız ya da hastaysanız, daima, bağışlamanız gereken bir şey var demektir. Bağışlamak, gerçek kimliğini hatırlatır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !